Про проведення обласного етапу Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»

Вінницька обласна станція юних натуралістів

НАКАЗ

від      19.02.2016                             м. Вінниця                      №    17      — О

Про проведення обласного етапу Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»

На виконання  наказу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації № 49 від 08.02.2016 року, з метою активізації суспільно-корисної роботи та трудової діяльності школярів, формування у них естетичних смаків, культури зовнішнього озеленення територій, екологічного мислення, творчої активності, працелюбності,

НАКАЗУЮ:

  1. Провести обласний етап Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи» (далі – Акція) з 01 квітня по 15 листопада 2016 року.
  2. Відповідальність за організацію, зміст та проведення Акції покласти на методиста Чупринко І.М.
  3. Підсумки проведення Акції узагальнити наказом по закладу до 01 грудня 2016 року.
  4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                                    О.А. Драгомирецька

Чупринко І.М.

 

 

 

Лист Міністерства освіти і науки України

від 23.02.2006  №1/9-117

 

Умови проведення

Всеукраїнської трудової акції ,,Парад квітів біля школи ”

(благоустрій території, закладка та створення на території навчального закладу газонів, квітників, розаріїв та клумб різних типів, збільшення видового та кількісного складу квітково-декоративних рослин в зовнішньому озелененні шкіл та позашкільних закладів)

1. Мета та завдання акції.

Головною метою акції є формування екологічної культури особистості та відповідальності за збереження природного середовища перед майбутніми поколіннями, активізація пізнавальної, творчої, просвітницької та трудової діяльності учнівської молоді, покращення зовнішнього озеленення навчальних закладів.
Завдання акції:
• активізація роботи загальноосвітніх закладів по благоустрою та покращення стану їх зовнішнього озеленення; 
• спрямування зусиль навчальних закладів на спільні практичні дії по оздоровленню навколишнього середовища та благоустрою прилеглої території;
• розвиток в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються;
• залучення учнівської молоді до озеленення та впорядкуванню території навчальних закладів та закладів соціальної сфери;
• залучення дітей та підлітків до розробки проектів озеленення навчальних закладів та практичне впровадження цих проектів.

2. Розділи акції.

Акція проводиться у чотири етапи:

1 етап: передбачає планування території навчального закладу; проведення інвентаризації існуючих зелених насаджень з урахуванням складу, віку, розмірів, стану і характеру їх розміщення.

2 етап: ознайомлення з сучасними технологіями в галузі ландшафтного дизайну та зеленої архітектури, вивчення нових видів і сортів декоративних рослин та створеного проекту озеленення навчального закладу.
3 етап: збагачення видового складу квітково-декоративних рослин на території закладу і підготовка території до закладки проекту.
4 етап (основний): передбачає практичне втілення створеного проекту озеленення навчального закладу.

3. Учасники акції.

До участі в акції запрошуються загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, школи-інтернати, дошкільні та позашкільні навчальні заклади.

4. Критерії визначення переможців.

Учасники конкурсу оформляють результати роботи у вигляді звітів, альбомів, фото- кінорепортажів або в будь-якому іншому вигляді, що найкраще розкриває зміст виконаної роботи.

5. Відзначення переможців.

За підсумками журі кращі учасники акції відзначаються грамотами, подяками, цінними подарунками та безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору «Юннат» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.