Відділ декоративного квітництва та ужитково-прикладного мистецтва

e-mail: kvitnikar@ukr.net

IMG_1348Таранюк Оксана Володимирівна

— завідуюча відділом. Працює в закладі з 1998 року.

На даний час у відділі працює 34 гуртки, де діти отримують додаткові знання з квітникарства, флористики, квіткового та ландшафтного дизайну, народних ремесел.
Гурткова робота проводиться за напрямками:

 • Квітково-декоративний.
 • Юні квітникарі.
 • Квітникарі-аранжувальники.
 • Рослинники захищеного грунту.
 • Ошибана.
 • Юні флористи.
 • Фольклорно-етнографічний гурт «Бохоняни».
 • Витинанка.
 • Автентична вишивка та народне мистецтво.
 • Ансамбль народної музики «Дударик».
 • Студія «Природа в орігамі».

Гуртківці відділу є активними учасниками Всеукраїнських трудових акцій, конкурсів та виставок в рамках яких виконуються пошуково-дослідницькі роботи:
— «Галерея кімнатних рослин» та «Плекаємо сад»;
— Всеукраїнський конкурс-огляд «Дивовижна теплиця»;
— «Юний  дослідник»: «Вирощування бананів з насіння», «Розмноження драцени різними способами»;фото3
— «Юний  дослідник» секція краєзнавство і народознавство;
— Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну «Країна Юннатія»;DSC_0192
— Всеукраїнські виставки-конкурси «Український сувенір» та «Новорічна композиція».
Вихованці відділу під
керівництвом педагогів приймають активну участь в виховних заходах, фестивалях, виїзних концертах, пошуково-дослідницькій роботі  народознавчого спрямування. Найцікавішими з них були:
— Свято Колодія, виступ фольклорно-етнографічного гурту «Бохоняни» в м. Умань;

— Благодійний фестиваль «Україна єдина»;
— «З Україною в серці «Для солдата» — виступ на площі ринку Урожай;
— «Країна квітів», «А над світом українська вишивка цвіте» — виховні заходи;DSC_0027
— Пошуково-дослідницька робота з народознавства «Подільська вишивка як окремий напрямок декоративно-прикладного мистецтва»;
— «Українська старовинна іграшка» — заняття-спектакль.

 Творчий колектив відділу займає активну соціальну позицію у вихованні всебічно-розвиненої особистості підростаючого покоління залучаючи гуртківців до участі в благодійних програмах, заходах, майстернях, проектах, аукціонах:
— родинна творча справа “Творчі батьки – творчі діти”;
— інклюзивна програма «Подумай про тих кому завжди тихо»;
— проведення благодійних заходів та аукціонів;Su7jDo8dBMgБлагдійна акція (Писанка єднає) Прибульзька школа-інтернат
— благодійні майстерні до дня захисту дітей: виготовлення листівок в техніці квілінг, виготовлення бутоньєрки з бісеру.
— майстер-клас в рамках проведення доброчинного проекту «Святий Миколай до нас завітай» для вихованців КЗ НВК СЗОШ–інтернат І-ІІІ ст. дошкільний навчальний заклад Вінницької обласної Ради;
— виховні заходи: акція «Писанка єднає» для учнів Прибузької школи-інтернату.

 

 


DSC00231Седіна Альона Анатоліївна

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2011 року.


ГУРТОК «КВІТИ НАВКОЛО НАС»
Напрям гуртка:
еколого-натуралістичний.
Метою занять гуртка є засвоєння знань про квітково-декоративні рослини відкритого та закритого ґрунту, формування естетичних смаків та екологічної культури вихованців, виховання відповідального ставлення до природи, почуття прекрасного.
В процесі занять гуртківці знайомляться з українською народною символікою, рослинами-символами, використовуючи їх у своїх творчих роботах. Це виховує у дітей почуття любові до рідного народу, свідоме ставлення до праці і шану до народних символів.
Квітникар-початківець пізнає не тільки рослини, але й їх батьківщину, біологічні особливості, догляд за рослинами на практиці.
Важливе значення має засвоєння техніки засушування та композиції з різних рослин. Юннати навчаються  виготовляти дрібні вироби з різного матеріалу(сухе листя, квіти, сухоцвіти, насіння, плоди папір, фетр).
Досягнення гуртка:
ІІ місце — виставка робіт «Осінні фантазії» в рамках природоохоронної акції «Опале листя» (2016 рік).
Переможець у Всеукраїнській новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція», номінація «Новорічна картина, колаж» (2016 рік).
І місце в обласному етапі Міжнародного конкурсу «Смачно, корисно, барвисто…», номінація «Ода овочу» (2016 рік).


image-0-02-05-86b8ee3c00a444636bef08724f726c6a237de9a858ce4aeaab979ff64efe0f26-VГУРТОК «КРЕАТИВНЕ РУКОДІЛЛЯ»
Напрям:
художньо-естетичний.
Особливістю занять гуртка є те, що в них поєднано традиційні і нові види декоративно-прикладного мистецтва та способи обробки матеріалів: робота з природним матеріалом, робота з папером різних видів, з тканиною, а також бісероплетіння тощо.
Робота з різними природними та іншими матеріалами (папером, нитками, бісером, тканиною та інше) має велике значення для всебічного розвитку дитини, сприяє фізичному розвитку: виховує у дітей здатність до тривалих фізичних зусиль, тренує і гартує нервово-м’язовий апарат дитини.
Діти пізнають властивості матеріалів, опановують технологічні операції, навчаються застосовувати теоретичні знання на практиці.
Особливістю даного гуртка є те, що він дає можливість кожному, хто навчається, реально відкрити для себе чарівний світ декоративно-прикладного мистецтва, проявляти і реалізовувати свої творчі здібності.

Досягнення гуртка:
— ІІ місце — виставка робіт «Осінні фантазії» в рамках природоохоронної акції «Опале листя» (2016 рік);

— І місце у Всеукраїнському конкурсі «Український сувенір» (2016 рік);
— І місце в обласному етапі Міжнародного конкурсу «Смачно, корисно, барвисто…», номінація «Підставка для кухні» (2016 рік).

 


DSC02847Слободяник Тетяна ВасилівнаDSC03298

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2003 року.

ГУРТОК «РОСЛИННИКИ ЗАКРИТОГО ГРУНТУ»
Напрям гуртка: 
еколого-натуралістичний.
Метою занять гуртка є поглиблення та розширення знань гуртківців з ботаніки, біології,  квітництва, ґрунтознавства; усвідомлення необхідності охорони та вивчення природи; вдосконалення практичних умінь та навичок вирощування кімнатних рослин в умовах закритого ґрунту. Доглядаючи за рослинами, юннати засвоюють важливі прийоми і трудові навички, вчаться розмножувати, пересаджувати, обрізати, щеплювати, поливати та підживлювати рослини. Гуртківці цікавляться різноманітністю кімнатних рослин, а особливо захоплюють їх екзотичні тропічні рослини: банан, рука буди, гуаява, карісса, інжир, апельсин, лимон, гранат, ківі, фейхоа, авокад, азіміни.
Протягом навчального року проводиться з юннатами цікава експериментальна та змістовна науково-дослідна робота за наступною тематикою: «Дослідження впливу стимуляторів росту  на укорінення стеблових живців   драцени», «Щеплення кактусів», «Можливість вирощування тропічних рослин з кісточок та насіння», «Вирощування рослин на гідрокристалах», «Вирощування кактусів з насіння», «Вирощувати ківі з насіння». Програмою передбачено вивчення практично всіх груп рослин, що використовуються в озелененні і оформленні інтер’єру приміщень.
Досягнення гуртка:
І місце — Всеукраїнському конкурсі-огляді навчальних теплиць «Дивовижна теплиця» (2016 р.);

Переможець у Всеукраїнському конкурсі  внутрішнього та зовнішнього озеленення «Галерея кімнатних рослин» (2016 р.);
І місце  в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад» (2016 р.);
ІІ місце — в рамках обласного фестивалю «Сади Вінниччини – тобі, Україно!».

 


DSC04360Ліваковська Лариса Михайлівна

— керівник гуртка. Працює в закладі з 1999 року.

ГУРТОК «КВІТИ В РУКОДІЛЛІ»
Напрям гуртка: 
еколого-натуралістичний.
Гурток дозволяє задовольнити запити дітей, стимулювати їхні нахили та здібності у різних галузях побутового рукоділля (плетіння шпицями та гачком, художня вишивка).
Особливість даного гуртка полягає у взаємозв’язку рукоділля із одночасним вивченням квітково-декоративних рослин. Біологічні особливості певних представників закріплюються на практиці шляхом їх виготовлення.
Метою занять гуртка є знайомство з усіма групами рослин відкритого і закритого ґрунту, елементами озеленення території, навчити в’язати гачком та шпицями, вишивати хрестиками; створювати прості букети та композиції з в’язаних власними руками квітів.
На гуртку діти розвивають вміння передавати пропорціні особливості будови різних рослин, розширюють поняття про гармонійність у мистецтві.
Основна увага на заняттях приділяється практичній роботі.
   Досягнення гуртка:
І місце у виставці «Осінні фантазії» (2016 р.).

ГУРТОК «ОШИБАНА»
Напрям гуртка: 
еколого-натуралістичний.
Ошибана – саме так по-науковому називається своєрідне створення картин із природних матеріалів – засушених квітів, трави, кори дерев, соломки, насіння, шкірки банана, листків кукурудзи, водоростей, моху, тополиного пуху тощо. У перекладі з японської означає «пресовані квіти».
Метою занять гуртка є формування в свідомості дітей основних понять ошибани (аплікації з сухого рослинного матеріалу), знайомство з асортиментом рослин, що використовуються в роботі.
Гуртківці знайомляться з усіма групами рослин відкритого і закритого ґрунту, а також елементами озеленення. Діти вчаться працювати з різноманітним природнім матеріалом, а саме сухими листками та квітами.
Навчання в гуртку сприяє естетичному та трудовому вихованню дітей, поглиблює знання з ботаніки, дає можливість отримати певну базу знань з народознавства, сприяє екологічному вихованню гуртківців.
   Досягнення гуртка — ІІІ місце – виставка робіт «Осінні фантазії» в рамках природоохоронної акції «Опале листя» (2016 р.).

 


український сувенірІванькова Оксана ВолодимирівнаDSC_0121

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2013 року.

ГУРТОК «ФОЛЬКЛОРНО-ЕТНОГРАФІЧНИЙ ГУРТ «БОХОНЯНИ»
Напрям гуртка:
художньо-естетичний.
Метою діяльності гуртка є популяризація української народної пісні та національних традицій серед молоді, збереження і відтворення старовинних обрядів,грою на народних інструментах,  які втрачають своє первісне значення в сучасному суспільстві.

Учасники гурту плідно займаються пошуково-дослідницькою роботою: збором старовинних українських декоративно-прикладних виробів, звичаїв, обрядів, що побутують у Вінницькому краю, зустрічаються з майстрами народної справи.
Під час роботи гуртка вихованці займаються виготовленням різноманітних декоративно-прикладних виробів з глини, сіна, тканини, а також підручних матеріалів.
Творче життя фольклорно-етнографічного гурту «Бохоняни» насичене концертною діяльністю та виступами.
Досягнення гуртка:
— переможець у Всеукраїнській новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція», номінація «Веселий сніговик»;

— І місце в обласному етапі Міжнародного конкурсу «Смачно, корисно, барвисто…», номінація «Ода овочу» (2016 рік);
— І місце в Регіональному конкурсі з українознавства,  номінація «Фольклор Східного Поділля»;
— учасники фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії»;
— учасники VIІІ Міжнародного фестивалю «Живий вогонь – 2016»;
— учасники  фестивалю творчості «Вінничани мають талант».

 


14956635_920034128128938_7527881838054547821_nШпак-Косаківська Наталія Миколаївна

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2015 року.

ГУРТОК «АВТЕНТИЧНА ВИШИВКА ТА НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО»
Напрям гуртка:
художньо-естетичний.
Робота гуртка включає два основних модулі: вивчення автентичних технік вишивки – із практичним їх застосуванням, особливості регіональної вишивки та орнаментів, семантику кольорів і знаків символів, моделювання одягу в етностилі з індивідуальним підходом та народне мистецтво, яке в даному випадку включає народні ремесла, дослідження родоводу та календарно-родинну обрядовість, у поєднанні дає можливість глибше не лише зрозуміти смислове навантаження декоративно-прикладного мистецтва і практичне його застосування у повсякденні.
У студії «Автентична вишивка та народне мистецтво» є великі можливості створення оптимального середовища для відродження та розвитку традиційного мистецтва, збереження народної спадщини і передачі її наступним поколінням. Цьому сприяє також показ та популяризація народного традиційного строю на Вінницькому державному телебаченні та музейному святі Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Метою занять гуртка є:
— знайомити гуртківців з різновидами народних ремесел, історією їх виникнення та регіональними особливостями;

— розвинути дизайнерські здібності в галузі прикладного мистецтва;
— ознайомити з колом річних свят та родинною обрядовістю;
— розкрити семантику кольору та орнаменту у народному мистецтві, їх зв’язок із світобаченням і уявою людини;
— дослідження власного родоводу, залучення родини до практичної творчої співпраці на основі партнерства.
Досягнення гуртка:
— ІІ місце у науково-практичній конференції у рамках тижня «Любіть Україну вишневу свою» (2016 рік);
— участь у 68-їй обласній виставці народного мистецтва (2016 рік);
— І місце обласний відбір на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (2016 рік).

 


Таранюк Оксана Володимирівна

— керівник гуртка.

ГУРТОК «ШКОЛА ФІТОДИЗАЙНУ»
Напрям гуртка:
еколого-натуралістичний.

Метою занять гуртка є розширення і поглиблення знань учнів з природничих наук, вдосконалення трудового, екологічного і естетичного виховання, сприяння свідомому вибору професії.
В процесі роботи гуртка школярі глибше ознайомлюються з квітково-декоративними рослинами закритого та відкритого ґрунту, кімнатними рослинами, що використовуються в озелененні інтер’єрів та ландшафтному дизайні, їх морфологією, біологією, декоративними якостями, з методами та естетичним значенням озе­ленення приміщень, принципами створення композицій, ознайомлення з сучасними прийомами зовнішнього озеленення, набуття вмінь і знань під час виконання науково-дослідної роботи, впливом озеленення на самопочуття та настрій людини.
Форми роботи — лекції, бесіди, лабораторні та практичні заняття, складання проектів та макетів озеленення, екскурсії в природу з метою збору природного матеріалу; участь у конкурсах, виставках, святах; складання букетів, квіткових композицій, виготовлення різних виробів з природного матеріалу.
Досягнення гуртка:
Переможець обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставці «Новорічна композиція» назва роботи «Різдвяне кавування» (2016 рік);

Переможець у Всеукраїнській новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція», «Різдвяний вечір»» (2016 рік). 

 


Ткач Катерина Володимирівна

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2015 року.

ГУРТОК «ВИТИНАНКА»
Напрям:
художньо-естетичний.

Метою занять гуртка є вивчення вихованцями базових знань з питань виникнення, розвитку, становлення й поширення витинанкового мистецтва в Україні та в інших країнах світу; виявити здібності та обдарування дітей, прищепити їм інтерес до стародавнього народного мистецтва витинанки; виховувати художній та естетичний смак; розвивати духовність і бажання відроджувати та збагачувати рукотворне паперове диво.
Виготовлення витинанок дозволяє залучити дітей до вивчення народних традицій і художньої культури українського народу в процесі їх творчої діяльності.
Заняття витинанкою є дійовим засобом у розвитку дрібної моторики та інтелекту дитини. У дітей формується гнучке, евристичне мислення, естетичний смак, що сприяє спілкуванню та встановленню дружніх стосунків у колективі.
Також діти отримують початкові знання з різних технік декоративно-прикладного мистецтва: аплі­кації, колажу, декупажу, з якими вони досконаліше ознайомлюються в подальшому під час занять у гуртку.

Досягнення гуртка
:

ІІІ місце – виставка робіт «Збережемо зелену красуню» в рамках природоохоронної акції «Ялинка без ялинки» (2015 рік).


 Мельник Валентина Анатоліївна

— керівник гуртка. Працює в закладі з 2001 року.

СТУДІЯ «ПРИРОДА В ОРІГАМІ»

Напрям: еколого-натуралістичний

Метою програми студії є сприяння творчому розвитку особистості та формування всебічного розвитку вихованців засобами природничих дисциплін, мистецтва орігамі та морально-етичних, естетичних доповнень.

 В процесі роботи студії діти знайомляться з класичними та сучасними досягненнями в орігамі, з історією виникнення даного мистецтва та його розвиток у різних країнах світу. На заняттях діти вивчають базові форми орігамі та загальноприйняті позначки, набувають уміння читати інструкційні картки орігамі, орієнтуються в паттернах. Практично працюють в різних техніках орігамі (традиційне, кірікомі орігамі, модульне, гетеромодульне, аплікації орігамі, орігамі у поєднанні з природним матеріалом та ін.) Знайомляться з природою Японії, видовим складом флори та фауни.

Поряд з тим, діти вчаться спостерігати за явищами природи рідного краю, милуватись красою, дізнаються цікавинки про представників флори та фауни України, знайомляться з Червоною книгою Вінниччини та України.

Робота в студії сприяє кращому вивченню фольклору рідного краю, знайомству з традиціями та звичаями українців, з мистецтвом наших предків. Пропагується здоровий спосіб життя. Діти залучаються до дослідницької роботи. Особливий акцент спрямовано на природоохоронні акції та операції.

 Діти  залучаються до підготовки доброчинних проектів таких як доброчинний проект для дітей з обмеженими можливостями «Святий Миколай, до нас завітай» та «Великодній кошик» (група інвалідів ДНЗ № 24).

Досягнення гуртка:

 • І місце – виставка природоохоронних листівок «Збережемо зелену красуню» в рамках акції «Ялинка без ялинки» (2016 рік);
 • ІІІ місце – обласний етап всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» (2016 рік).