Гра «в зачарованому замку»

Дана гра спрямована на розвиток уяви, вміння бачити світ в живих образах. За допомогою неї дитина може вчитись вмінню передавати особливості “характеру”, які могли б бути у предметів.

Перед заняттям можна нагадати дітям казку про Красуню і Чудовисько. Зауважте, що в замку Чудовиська всі предмети були живими: вміли розмовляти, ходити, співати. «Звичайно, це були люди, яких зачарували. Скажіть, а чи можуть розмовляти справжні речі?». Запропонуйте: «Давайте станемо добрими чарівниками і спробуємо оживити предмети».

Приготуйте заздалегідь кілька малюнків звичайних предметів: яблуко, комод, гілка дерева … Попросіть дітей домалювати до цих предметів очі, руки, ноги, тобто оживити їх. Кожна дитина отримує кілька пробних малюнків. Перший малюнок оживляє дорослий, показуючи, як може змінитися неживий малюнок, як у неживого предмета з’являється характер, емоції.

Потім діти беруть аркуші формату А4 і простими олівцями малюють сюжетні картинки, на яких всі речі і предмети живі, а потім оздоблюють. Наприклад, якщо дитина малює кімнату, значить всі меблі в ній з очками, носиками і т.д. Попросіть дітей створити картини, в яких речі будуть взаємодіяти один з одним.