Відділ інформаційно-методичної роботи

E-mail: metodist_syn@ukr.net, metodisti@ukr.net

           Є організатором методичної роботи в закладі та області. Основними напрямки роботи є: проектування індивідуальної методичної роботи з педкадрами; вивчення, узагальнення та поширення перспективного педагогічного досвіду; розвиток педагогічної, професійної майстерності педагогів, їх загальної культури; навчально-методичне забезпечення закладу; розвиток співробітництва; прогнозування розвитку та стимулювання педагогічної праці; інформаційно-методична та видавнича діяльність.   

           Головна мета методичної роботи полягає в навчально-методичному забезпеченні педагогічного процесу в закладах освіти з еколого-натуралістичної діяльності, організація удосконалення відповідної фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників.

           Завданнями методичної роботи є:

  •  створення організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення, кваліфікації педагогічних працівників, вивчення та аналіз рівня кваліфікаційного забезпечення навчально-виховного процесу;
  •  надання методичної та практичної допомоги педагогам закладів освіти області в організації заходів з розвитку пріоритетних напрямів еколого-натуралістичної роботи;
  •  проведення об’єктивного аналізу та діагностичного прогнозу досягнутих результатів, прогнозування розвитку та стимулювання педагогічної праці, проведення атестації педагогів, формування їх готовності до самоосвіти та самовдосконалення;
  •  інноваційний зміст методичного забезпечення, застосування інтерактивних технологій;
  •  організація діяльності педагогів закладу над єдиною науково-методичною проблемою;
  •  впровадження новітніх стандартів, інноваційних технологій та методик, як важлива умова ефективного особистісно-орієнтованого навчання та виховання в позашкільному закладі.

           Відповідно до структури закладу координаційно-методична робота в області здійснюється працівниками відділу інформаційно-методичної роботи через систему кураторства, де кожен методичний працівник має 5-6 закріплених за ним районів (міст), відповідаючи за стан еколого-натуралістичної, природоохоронної, дослідницької та роботи з обдарованими дітьми. Інноваційні форми методичної роботи в закладі: — атестація робочих місць; — діагностика та рейтингове тестування; — творчі звіти відділів та педагогів закладу; — організація науково-практичних конференцій; — педагогічні читання; — «круглі столи»; — «майстер-класи»; — семінари-тренінги; — «хмарні» технології; — творчі педагогічні майстерні; — експериментальні майданчики; — «Stem-освіта»; — дистанційне навчання.

 

1Шмаль Ніна Альбінівна

           — завідувачка відділом. Працює в закладі з 1999 року.

           Координує інформаційно-методичну діяльність організаційну та видавничу методичну роботу закладу та області.
Організовує підготовку та розробку програм навчально-виховної діяльності, надає кваліфіковану методичну допомогу вчителям, керівникам гуртків, студентам з питань еколого-натуралістичної, природоохоронної та дослідницької роботи.
Вивчає, узагальнює та впроваджує перспективний педагогічний досвід, окремі з них готує для слухання на колегіях Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації. -Організовує проведення обласних семінарів-практикумів, науково-практичних конференцій, курсів.
Очолює учбово-педагогічний семінар для педагогів та студентів.
Веде для студентської молоді факультет громадських професій за власною навчальною програмою. Організатор та координатор участі закладу у Всеукраїнських та Міжнародних виставках «Інноватика освіти України» та «Сучасні навчальні заклади освіти».
Є куратором з усіх питань натуралістичної, дослідницької роботи та екологічної освіти в Ямпільському, Мурованокуриловецькому, Козятинському районах, містах Вінниці, Жмеринці, Козятині.


IMG_1345Іваськевич Галина Леонтіївна

           – методист. Працює в закладі з 1990 року. 

           Координатор природоохоронної роботи та екологічного виховання в закладі та області, веде мережу шкільних лісництв, екологічних стежин, координує їх діяльність.

           Організовує і проводить:
— обласні етапи Всеукраїнських конкурсів;
— обласний тиждень екології та охорони природи;
— обласний зліт учнівських лісництв;
— участь у обласному етапі Всеукраїнського зльоті учнівських лісництв;
— діяльність обласної юнацької секції Українського товариства охорони природи.

           Активну участь приймає у проведенні фахових семінарів, виїзних семінарів-практикумів, курсів з питань еколого-натуралістичної та природоохоронної роботи.
Є керівником методичного об’єднання відділу екології та охорони природи,секретар методичної ради закладу.
Розробляє інструктивно-методичні матеріали на допомогу вчителям ЗОШ, надає методичну допомогу керівникам гуртків та вчителям.
Є куратором з усіх питань натуралістичної, дослідницької та природоохоронної роботи, екологічної освіти в Тиврівському, Чернівецькому, Погребищенському, Шаргородському, Немирівському районах та Гніванської міської СЮН, веде їх паспортизацію. 


IMG_9040Мосьондз Галина Семенівна

  — методист. Працює в закладі з 1984 року.

           Координатор експериментально-дослідницької роботи з зоології та тваринництва, здорового способу життя.
Несе відповідальність за підготовку і виконання державних програм в гуртках зоолого-тваринницького профілю: розробляє та рекомендує тематику наукової та експериментальної діяльності у відділі зоології і тваринництва.
           Розробляє необхідні інструктивно-методичні матеріали, веде картотеку передового педагогічного  досвіду, в області з натуралістично-природоохоронної та дослідницької роботи.
           Координує проведення обласних масових заходів Всеукраїнської трудової акції «Кролик», «Годівничка», «Птах року», «Зоологічна галерея».
           Куратор з усіх питань позакласної натуралістичної діяльності та екологічної освіти У Барському, Калинівському, Бершадському, Тростянецькому, Липовецькому районах, Бершадської районної СЮН, веде паспортизацію районів.


IMG_1347Корінна Тамара Мирославівна

 — методист. Працює в закладі з 1990 року.

           З 1994 року обрана відповідальним секретарем територіального відділення Малої академії наук, за час роботи зарекомендувала себе як творчий працівник, умілий організатор і педагог, чиї вихованці показують гарні результати на І і ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт учнів членів МАН.
           Як відповідальний секретар ВМАН  організовує та залучає обдаровану  молодь до експериментальної, науково-дослідницької, пошукової роботи, значну увагу приділяє методичному забезпеченню навчально-виховного процесу в секціях Малої академії.
           Корінна Т.М. володіє фактичним матеріалом, сучасною методикою викладання природничих дисциплін, працює творчо – має власні напрацювання з методики роботи з обдарованими дітьми, систематично готує методичні рекомендації для слухачів та членів  МАН.
           Корінна Т.М. надає методичну допомогу керівникам секцій та відділень керівникам учнівських наукових товариств з питань організації роботи з юними науковцями. Організовує та проводить науково-практичні конференції та наради з питань організації роботи з обдарованою молоддю, широко використовує методи професійного спрямування і мотивації навчання, націлені не тільки на вдосконалення та оволодіння теоретичними знаннями, а також практичними навичками.
           Відповідає за проведення в області Всеукраїнського конкурсу екологічних колективів та агітбригад «Земля наш спільний дім», за змістовну позакласну роботу кабінетів біології.
           Є куратором Крижопільського, Томашпільського, Піщанського, Чечельницького, Жмеринського районів з усіх питань природоохоронної та пошуково-дослідницької роботи, екологічного виховання. 


DSC03975Чупринко Ірина Миколаївна

— методист. Працює у закладі з 1993 року.

           Координує роботу відділу декоративного квітництва та ужитково-прикладного мистецтва обласної СЮН, є керівником методичного об’єднання цього відділу.
           Проводить організаційну роботу в області з питань підготовки та проведення  обласного тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою», обласних етапів:
           — Всеукраїнського конкурсу  з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна»;
           — Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну «Квіткові килими»;
           — Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»;
           — Всеукраїнського заочного конкурсу-огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення «Галерея кімнатних рослин»;
           — Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція»;
           — Всеукраїнських виставок-конкурсів «Український сувенір»;
           — Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця».
           Відповідає за організацію гуртків з народознавства, флористики, квітникарства та фітодизайну, декоративно-ужиткового-мистецтва у закладах освіти області та веде їх мережу. Координує роботу куточків шанобливого ставлення до хліба, музеїв хліба.
           Видає інформаційно-методичні матеріали, надає методичну та консультативну  допомогу педагогічним працівникам, веде картотеку перспективного педагогічного досвіду з питань, за які відповідає.
           Є куратором з питань позакласної натуралістичної роботи, екологічної освіти та виховання у Тульчинському, Теплицькому, Іллінецькому районах, м. Хмільник, м. Ладижин.


IMG_8759Жовтоножук Любов Яківна

— методист. Працює в закладі з 1991 року.

           Відповідає за мережу, організацію, зміст роботи та звітність на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, об’єктів захищеного ґрунту, учнівських трудових аграрних об’єднань старшокласників  у  закладах освіти області та закладу.
           Координує роботу проведення обласних масових заходів та організовує участь команд у:
           — Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад та трудових аграрних об’єднань старшокласників;
           — Всеукраїнському конкурсі з природознавства «Юний дослідник»;
           — Всеукраїнському зборі юних ботаніків;
           — Всеукраїнському огляді-конкурсі навчально-дослідних земельних ділянок;
           — Всеукраїнському огляді-конкурсі «Дивовижна теплиця»;
           — Всеукраїнських трудових акціях «Дослідницький марафон» та «Плекаємо сад»;
           — Всеукраїнському конкурсі «Юний селекціонер і генетик»;
           — Всеукраїнській природничій школі.
           Є куратором з усіх питань позакласної натуралістичної роботи у Хмільницькому, Гайсинському, Літинському, Могилів-Подільському районах, м. Могилів-Подільському, районної комунальної позашкільної навчальної установи «Станція юннатів» Хмільницької районної ради.